Debrecenyi fődön van a lakásom.
Széjjel legel a barmom a nyomáson
Amoda jön kapcabetyár lóháton.
Én istenem, üresen a bográcsom!
Parancsolom kisebb talyigásomnak
Fogja be a talyigást a betyárnak;
Hozzon neki bort, pályinkát eleget
És amellé hideg húst is eleget!
- Betyár vagyok, betyárnak is születtem.
Dajkám se vót, mégis felnevelkedtem.
Úgy nyőttem fel, mint erdőbe a gomba;
Lovat loptam húszesztendős koromba.
Derzstomaj (Szolnok)
Forrás: Ortutay Gyula - Magyar Népdalok<http://mek.oszk.hu/06200/06234>