Debrecenyi fődön van a lakásom.

Debrecenyi fődön van a lakásom.

Széjjel legel a barmom a nyomáson

Amoda jön kapcabetyár lóháton.

Én istenem, üresen a bográcsom!



Parancsolom kisebb talyigásomnak

Fogja be a talyigást a betyárnak;

Hozzon neki bort, pályinkát eleget

És amellé hideg húst is eleget!



- Betyár vagyok, betyárnak is születtem.

Dajkám se vót, mégis felnevelkedtem.

Úgy nyőttem fel, mint erdőbe a gomba;

Lovat loptam húszesztendős koromba.



Derzstomaj (Szolnok)



Forrás: Ortutay Gyula - Magyar Népdalok<http://mek.oszk.hu/06200/06234>