– Monostori zöld erdőben születtem.

– Monostori zöld erdőben születtem.

Dajkám se volt, mégis felnevelődtem.

Úgy nőttem fel, mint erdőben a gomba;

Volt szeretőm már tízéves koromba.



Monostori zöld erdőben van egy fa;

Jaj, de sokat áztam-fáztam alatta!

Tetejéből hullott rám a virága.

Betyár voltam már tízéves koromba.



– Én voltam az öreg csárdás szép lánya,

Betyárokkal mulattam a csárdába.

A számukra gyöngybokrétát kötöttem,

De igazán csak egy legényt szerettem.



Kiskunhalas (Pest)



Forrás: Ortutay Gyula – Magyar Népdalok<http://mek.oszk.hu/06200/06234>