A bárányok sírnak-rínak,

A bárányok sírnak-rínak,

A juhászok rimánkodnak;

Mind azt mondják a gazdának:

- Vegyen szénát a juhának!



De van olyan csalfa gazda,

Még azt mondja: - Hajtsd a gazra!

Van még tippan a bokorba,

Kaparja ki az ebadta!



- De ha a juhot nem teleljük,

Jövő nyáron meg se fejjük.



Rafajnaújfalu (Bereg)



Forrás: Ortutay Gyula - Magyar Népdalok<http://mek.oszk.hu/06200/06234>