A bárányok sírnak-rínak,
A juhászok rimánkodnak;
Mind azt mondják a gazdának:
- Vegyen szénát a juhának!
De van olyan csalfa gazda,
Még azt mondja: - Hajtsd a gazra!
Van még tippan a bokorba,
Kaparja ki az ebadta!
- De ha a juhot nem teleljük,
Jövő nyáron meg se fejjük.
Rafajnaújfalu (Bereg)
Forrás: Ortutay Gyula - Magyar Népdalok<http://mek.oszk.hu/06200/06234>