Nem vétöttem soha

Nem vétöttem soha

Tóba falujának,

Mégis az irigyök

Neköm árkot ástak.



Verje mög a jó ég

Az én irigyömet,

Kik engöm ártatlan

Rabságba ejtöttek!



Itten a levest is

Fertályossal mérik,

A kis prófontot is

Kettőbe elvágik.



Van a börtön fölött

Börtönföligyellő;

Legtisztább üdőbe

Üsse mög a ménkű!



Kár, hogy bugyogóba

Szülte mög az anyja,

Hogy (szülte volna mög)

Et tüsökbukorra!



Morotva-puszta (Torontál)



Forrás: Ortutay Gyula - Magyar Népdalok<http://mek.oszk.hu/06200/06234>